Przedszkole Melodia

O przedszkolu

Przedszkole „Melodia” rozpoczęło swą działalność w 2010 roku na podstawie wpisu do Ewidencji Gminy Piaseczno pod numerem 71/1/NPP/2009/2011/2012.

Nasza placówka od początku swojej działalności stawia na wszechstronny rozwój dzieci, dużą rolę przykładając do wychowania przez muzykę i taniec. Nasza lokalizacja daje dzieciom gwarancje ciszy i spokoju. Przedszkole jest małe i kameralne, dzięki czemu każde z nich może liczyć na maksimum uwagi.

Z uzdolnionymi muzycznie dziećmi nauczyciel muzyki pracuje indywidualnie, aby rozwijać ich zdolności, natomiast u wszystkich dzieci wyrabiane jest poczucie rytmu, wrażliwość na muzykę oraz umiejętności taneczne, co z pewnością przyda im się w dorosłym życiu.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że każde dziecko jest wyjątkowe i jego rozwój uzależniony jest od wielu czynników, dlatego  specjalnie wybraliśmy taki profil,  by  przez taniec i muzykę mogły się rozwijać i kształtować swoją osobowość.

Taniec i ćwiczenia muzyczno ruchowe są atrakcyjną i lubianą formą aktywności ruchowej wśród dzieci wszystkich grup wiekowych. Wszechstronnie i dobroczynnie wpływają na ich rozwój.

Ze względu na liczne walory i wartości, prowadzenie tego rodzaju zajęć jest wskazane i głęboko uzasadnione.

Ćwiczenia muzyczno-ruchowe zaspakajają nie tylko potrzeby ruchowe dziecka, ale także rozwijają szereg jego cech psychofizycznych:

• spostrzegawczość,
  • pamięć
  • szybką reakcję,
  • koordynację wzrokowo-ruchową,
  • orientację w schemacie własnego ciała i przestrzeni,

Aktywizują zarówno ciało jak  i umysł dziecka.

Realizujemy program edukacyjny w oparciu o podstawy programowe Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Pomyśleliśmy również o dzieciach z alergią pyłkową i specjalnie dla nich zainstalowaliśmy nowoczesny system wentylacji z rekuperacją posiadający skuteczne filtry antyalergiczne.

Godziny pracy przedszkola:

Od poniedziałku do piątku 7.00-17.00

Karta zgłoszeniowa (t.ly/VaFul)

Statut przedszkola (t.ly/EOL9Z)

Regulamin przyprowadzania i odbierania dzieci (t.ly/-wKUi)