Żywienie

W naszym przedszkolu podajemy posiłki zgodne z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2015 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach.

Wiemy, że odpowiednia dieta to podstawa w zdrowym rozwoju dziecka. W związku z tym przykładamy dużo uwagi aby posiłki były różnorodne, świeże, ładnie podane i, oczywiście, smaczne. Dbamy również o to, aby dieta naszych przedszkolaków była urozmaicona i zawierała nie tylko niezbędne białka, tłuszcze i węglowodany, ale również była bogata w witaminy i minerały. Regularnie podajmy dzieciom ryby, owoce i warzywa.

W przedszkolu posiłki nie są limitowane, dzieci jedzą tyle ile chcą zjeść.

Rozkład i ilość posiłków:

Śniadanie o godz. 9.00

Obiad  o godz. 12.00

•  zupa
  • drugie danie

I Podwieczorek o godz. 15.00

II podwieczorek  o godz. 17.00

Dla pozostających dzieci po godzinie 18.00 drobne przekąski. Uwzględniamy, również indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci. Prowadzimy także dietę dla alergików