Sala sensoryczna

Sala integracji sensorycznej w Przedszkolu Melodia zapewnia dzieciom potrzebującym harmonijny rozwój.

Rozwijanie zdolności koncentracji oraz nabywania nowych umiejętności mogą blokować trudności z odbieraniem wrażeń płynących z otoczenia. Integracja sensoryczna to zdolność odczuwania, rozumienia, organizowania informacji dostarczanych przez zmysły (wzrok, słuch, dotyk, węch, smak, układ przedsionkowy i proprioceptywny).

Prowadzenie terapii poprzedzone jest szczegółową diagnozą, która decyduje o przebiegu zajęć i rodzajach ćwiczeń wykonywanych przez dziecko.

Specjalna sala, odpowiednio dobrany sprzęt i wykwalifikowana kadra zapewnią Twojemu Dziecku poprawę funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Zapraszamy także dzieci nie uczęszczające do naszego Przedszkola.