Nasza Kadra

Nasza kadra to  wykształceni, wykwalifikowani i doświadczeni nauczyciele.
Są to odpowiednio przygotowani i kreatywni pedagodzy, osiągający wysokie efekty w pracy z dziećmi w zakresie rozwijania ich potencjalnych możliwości oraz rozbudzania ciekawości poznawczej.
W podejmowanych działaniach nauczyciele stymulują wszystkie sfery osobowości dzieci, dbają o ich harmonijny rozwój.
Wspomaganie rozwoju na tym etapie edukacji odbywa się w miłej, serdecznej, przyjacielskiej atmosferze, gdzie stawiane zadania dostosowane są do możliwości,  potrzeb, zainteresowań oraz wieku dziecka.
Wszyscy nauczyciele posiadają wymagane wykształcenie, uprawniające do pracy z dziećmi w przedszkolu. Aby zapewnić jak najlepszą i fachową opiekę dla Państwa dzieci, nauczyciele dokształcają się i wzbogacają swoje umiejętności podczas kursów, warsztatów i szkoleń.
Nasi nauczyciele posiadają DYPLOMY ukończenia  :
  • Młodszy ratownik WOPR,
  • Kurs piediatryczny udzielania pierwszej pomocy.
Ze względu na profil muzyczno-taneczny placówki zatrudniamy, również nauczycieli, absolwentów szkół muzycznych polskich i wileńskiej szkoły muzycznej.
Przedszkole Melodia - Nasza Kadra

Nauczyciel muzyki Pani Ania

I nawet gdyby na zewnątrz nie było  żadnego dźwięku wewnątrz brzmiały by całe symfonie…

My muzycy obdarzeni zostaliśmy szczególnego rodzaju wrażliwością,  bliską wrażliwości dziecięcej. Dlatego to właśnie dzieci są dla mnie  źródłem radości, zadziwienia i związanej z tym  nieustającej inspiracji. Chciałabym aby dla nich   muzyka stała się także czymś ważnym, zrozumiałym i tą…jaśniejszą stroną ich życia.

Absolwentka  dwóch stopni szkół oraz studiów muzycznych, kilka lat pracy z dziećmi w przedszkolu, i… kilkanaście z własną Weroniką

Lektor języka angielskiego i francuskiego Pani Ania

Lektor języka angielskiego i francuskiego  Pani Ania

Romanistka, plastyczka, dziennikarka z wykształcenia. Możliwość rozwijania swoich zainteresowań i wykorzystywania umiejętności odnalazła dla siebie w zawodzie nauczyciela. Tę pasję i doświadczenie buduje od 1997 roku w : 86 LO w Warszawie (klasy o profilu artystycznym i teatralnym), Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego, Towarzystwie Przyjaźni Polsko-Francuskiej w Warszawie; animatorka zajęć językowych, plastycznych i teatralnych w języku francuskim i angielskim dla przedszkolaków i młodzieży szkolnej, organizatorka szkoleń dla nauczycieli języków obcych w Ośrodku Rozwoju Edukacji MEN, stypendystka rządu francuskiego i włoskiego (2002-2003), Thélème International (2011-2012). W pracy z małymi dziećmi jest zwolenniczką zmysłowego poznawania świata – praktyki stosowanej w pedagogice Marii Montessori. Prywatnie mama przedszkolaka Lucka. Lubi odnawiać i naprawiać stare meble.

Moje motto:

Uczyć się po polsku, angielsku, francusku, to nie tylko piękna przygoda. To jedno życie i trzy światy.

Logopeda Pani Agnieszka

Dr Agnieszka Grabiec, logopeda – Po ukończeniu w 2000 roku studiów wyższych, zaangażowałam się w pracę naukową i w kilka lat później obroniłam doktorat. Następnie pracowałam na uczelni, gdzie zbierałam doświadczenie dydaktyczne jako nauczyciel akademicki.  Założyłam gabinet logopedyczny Mały Wielki Mówca ( http://malywielkimowca.pl ) w podwarszawskim Piasecznie. Logopedia stała się, kolejnym po pracy naukowej oraz doktoracie wyzwaniem w moim życiu. Na każdym etapie mojego rozwoju duże znaczenie odgrywała umiejętność nawiązywania kontaktu z ludźmi zarówno z dorosłymi jak i z dziećmi. Logopedia stała się moją pasją, którą łączę z muzyką i śpiewaniem. Dbałość o piękną i wyraźną polszczyznę realizuję także w życiu prywatnym. Jestem osobą ciepłą, serdeczną, kreatywną a praca z ludźmi jest moim powołaniem. Dotychczasowe doświadczenie i konieczność współpracy z różnym środowiskiem nauczyły mnie w sposób taktowny i spokojny radzenia sobie w każdej sytuacji. Łatwo nawiązuję kontakt i umiem podtrzymać rozmowę nawet z największym milczkiem.

Prywatnie jestem mężatką i mamą dwóch synów: 14 letniego Krzysztofa i 7 letniego Stasia.

Pani Magda- Glottozabawa z piosenką

Prowadzi autorka płyty z książeczką GLOTTOZABAWY Z PIOSENKĄ – pasjonatka,
współpracuje z twórcą metody glottodydaktyki – Prof. B. Rocławskim – wybitnym
specjalistą edukacji dziecięcej , prowadzi zajęcia w Centrum Kultury Piaseczno i w naszym przedszkolu.

Psycholog Pani Ania

Jestem psychologiem klinicznym i trenerem rozwoju osobistego. Ukończyłam Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie. Staż podyplomowy odbyłam w Instytucie Psychiatrii i Neurologii na Oddziale Nerwic. Udział w licznych warsztatach i szkoleniach psychologicznych oraz różnorodne doświadczenie zawodowe dało mi możliwość spotkania wielu ludzi i sytuacji, dzięki którym mogłam przełamywać własne bariery, rozwijać się i poznawać samą siebie. Moją największą pasją jest praca z ludźmi i na rzecz ludzi, szczególnie tych najmłodszych. Pomagam im odkrywać ich wewnętrzny potencjał, zyskiwać pewność siebie. Uczę jak być szczęśliwym. Podpowiadam jak przeżyć życie, a nie przecierpieć.  Wspieram firmy, rodziny i osoby indywidualne w osiąganiu celów. Pracuję w nurcie psychologii  poznawczo-behawioralnej i egzystencjalnej. Jestem mężatką mam dziesięcioletniego syna.

Izabela Taraszewska

Założycielka Sensostrefy, terapeuta integracji sensorycznej (certyfikat ukończenia kursu I i II stopnia wydany przez Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Integracji Sensorycznej), a także pedagog. Jestem absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego, Wydziału Nauk o Wychowaniu (kierunek: edukacja specjalna) oraz słuchaczką studiów podyplomowych w zakresie logopedii na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie.
Posiadam duże doświadczenie w pracy z dziećmi, które zdobywałam m.in. jako wychowawca grupy przedszkolnej.

Nauczyciel wychowania przedszkolnego Małgorzata Cymbalak

Nauczyciel wychowania przedszkolnego Martyna Bębenek